sobota, 1 lipca 2017

Jak sprawdzić czy umiem liczyć karty w blackjack’a?Każdy kto zetknął się z blackjackiem wie jak bardzo dochodowe może być liczenie kart, zarówno w kasynach rzeczywistych jak i online w wersji "live dealer". O tyle jak w wersji online nie ma problemu z uwzględnianiem własnych błędów, ponieważ karty liczy za nas arkusz kalkulacyjny, a właściwe zagranie podpowiada zmodyfikowana strategia podstawowa, o tyle w kasynach rzeczywistych musimy się liczyć z popełnianymi błędami. Szybkość gry w kasynach naziemnych przy maksymalnym zredukowaniu błędów pozwala nawet na zyski sięgające kilkuset złotych w kilkugodzinnej sesji, a w kasynach online mogą one sięgać jedynie kilkudziesięciu złotych. Różnica wynika przede wszystkim z szybkości gry, ale również z reguł gry, które są różne w kasynach online i kasynach rzeczywistych. Zwolennicy kasyn online mają swoje argumenty, a ci drudzy swoje. Jednak dla tych, którzy preferują kasyna w lokalach wśród innych graczy proponuję lekturę poniższego tekstu.

Zanim spróbujesz swoich sił w kasynie, dobrze jest wiedzieć, czy nie porywasz się z motyką na Słońce. Najlepiej sprawdzić to nie ponosząc żadnych kosztów.

Najprostszą metodą liczenia kart jest system Hi-Lo. Podstawowe sprawdzenie czy radzisz sobie z liczeniem kart polega na szybkim i płynnym wykładaniu kart jednej talii z ręki na stół i obliczanie wartości bieżącej. Po wyłożeniu wszystkich kart wynik musi wynosić zero.

To jeden z pierwszych podstawowych kroków przed wizytą w realnym kasynie. Jednak w kasynie nie będzie tak doskonałych warunków do skoncentrowania się na liczeniu. Dookoła toczą się rozmowy, z głośników płynie muzyka, ktoś zwróci się do Ciebie z pytaniem czy można się przysiąść, kelnerka zaproponuje coś do picia, a krupier zapyta o decyzję.

Dlatego drugim etapem jest nastawienie muzyki oraz najlepiej w telewizji programu informacyjnego. Spróbuj liczyć karty słuchając jakie informacje przekazuje spiker w telewizji. Pokuś się o krótki komentarz do pozyskanych wiadomości (komentuj na przykład tak: „o, to ciekawe”, „uważam, że to nie prawda” itp.). Oczywiście cały czas licz karty, sprawdź jak bardzo wydłuża się czas liczenia jednej talii i czy na koniec otrzymujesz zero w wartości bieżącej. To ćwiczenie zakończ dopiero wtedy jak czas liczenia jednej talii z „przeszkadzaczami” i bez nich będzie zbliżony i co najważniejsze jak nie będziesz popełniać błędów w liczeniu.

Teraz czas na użycie 6 talii, wyłożone karty układasz w równy stos i starasz się oszacować z dokładnością do pół talii (lub do jednej talii – godząc się w ten sposób na większy błąd w obliczaniu wartości prawdziwej) ile kart już wyłożyłeś. Wartość bieżącą dziel przez ilość tali „rozegranych”, aby obliczyć wartość prawdziwą. Do wykładania kart w stos możesz wykorzystać jakiś prosty holder, w kasynach są na ogół holdery z blachy mosiężnej, które mają sporo drobnych rysek, co bardzo pomaga w szacowaniu ilości rozegranych kart.
 

Ostatnim etapem jest wykładanie kart tak samo jak odbywa to się przy realnym stole. Czyli wczuwasz się w rolę krupiera i rozdajesz tak jak on. Na początku przyjmij, że grasz sam przy stole i na jeden box.
Wstępnie połóż sobie zmodyfikowaną  tabelę strategii podstawowej na stole, tak żebyś mógł skoncentrować się wyłącznie na liczeniu kart, ale odpowiednio wypowiadaj na głos słowa (kartę, poproszę kartę, pas itd., itp.), dokładnie tak jak będzie musiał to robić w kasynie. Jeżeli upewnisz się, że nie popełniasz błędów, możesz spróbować pójść do kasyna. Na początku zagraj minimalną stawką i jej nie zmieniaj bez względu na wartość prawdziwą granych kart. Podejmuj jednak prawidłowe decyzje ze strategii podstawowej, a najlepiej ze zmodyfikowanej strategii. Dzięki temu, że nie będziesz zmieniał stawki, nie zwrócisz na siebie uwagi ze strony stafu kasynowego. Oswoisz się za to na spokojnie z warunkami w danym kasynie i przyzwyczaisz personel do siebie. Jak opanujesz strategie podstawową, to przewaga każdego kasyna w Polsce nie będzie większa niż 0,5%, a jeżeli opanujesz strategię zmodyfikowaną, to przewaga ta będzie na poziomie 0,25% do maks 0,3%.

Kolejnym krokiem będzie wdrożenie stawkowania zakładów, a jeszcze następnym przejście na strategię Uston SS, ale o tym potem.

czytaj również:
Blackjack - Liczenie kart w polskich kasynach i kasynach online 


Książkę "Kurs liczenia kart" z arkuszem kalkulacyjnym  można kupić na:
-Allegro - obecnie niedostępna 
lub w wersji elektronicznej na
-Gumtree - Blackjack - książka liczenie kart również w kasynach online plus arkusz kalkulacyjny


-

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz